אילו סוגי פתרונות הצללה יש?

בקיץ הישראלי וגם בחלק מימי החורף בישראל, כדי לשבת בחוץ יש צורך בהגנה מפני קרני השמש המסנוורות והחמות. מסיבה זו פרח תחום ההצללה בישראל וניתן למצוא מגוון רחב של פתרונות הצללה כאשר חלקם קבועים ואילו חלקם זמניים המאפשרים את הסרתם בשעות הערב והנאה מרבית מהכוכבים שבשמיים. לפניכם מגוון רחב של פתרונות ההצללה הקיימים בשוק הישראלי

סוככים

הסוככים הינם לרוב פתרון הצללה מתקפל אך קבוע אשר ניתן לפתיחה ידנית או אוטומטית. השימוש בסוככים יכול להיעשות במרפסת הבית וגם בעלי קרוואנים רבים בוחרים להשתמש בסוככים מתקפלים היוצא מין הקרוואן לצורך חנייה. היתרון של הסוככים הינו שהם עמידים לרוב בפני שמש וגם גשם אך חסרונם הינו שהם אינם חוסמים טוב את קרני השמש כאשר זאת נמוכה. כמו כן את הסוככים ניתן למצוא בבתי עסק רבים כדוגמת בתי קפה כפתרון הצללה והגנה ממזג מגשם ליושבים בחוץ.

פרגולה

פרגולה

הפרגולה הינה אחד מין פתרונות ההצללה הקבועים הפופולאריים בבתים פרטיים בישראל. את הפרגולות בונים לרוב מעץ אך ניתן להקימן גם באמצעות שימוש במתכות כמו אלומיניום. הפרגולה מצריכה חיבורים אל הרצפה והקירות אליה היא צמודה ולכן יש לתכנן את מיקומה היטב טרם הקמתה. הפרגולה יכולה לשמש כפתרון הצללה בלבד אך ניתן להרכיב לפרגולה גג רעפים או להשתמש בכיסוי אחר כך שהפרגולה תוכל לשמש אותנו גם בימי החורף הגשומים.

סנטק

הסנטק הינו סוג של פרגולה העשויה לרוב מאלומיניום. בשונה מפרגולות עץ, הסנטק הינו בעל יכולת קיפול כך שניתן להתאימו לפי מזג האוויר. כמו כן את בעזרת הסנטק ניתן לסגור גם מרפסת שמש כך שניתן להחליף את סגירת המרפסת מפתוחה לסגורה לפי הצורך. החיסרון של הסנטק הינו שנכון להיום הוא נחשב לפתרון הצללה יקר יחסית.

רשתות הצללה

רשת צל עשויה לרוב חוטי פלסטיק צפופים. ניתן לקנות את רשתות הצל תוך בחירת אחוזי חסימת השמש ואחד מיתרונותיה הינו שהיא מאפשרת מעבר של אוויר. כמו כן רשת הצל הינה פתרון הצללה הנחשב לזול ונייד כאשר ניתן לקחת אותה לטיולי שטח בקלות יחסית.

תריסים חשמליים צלונים

לצורך הצללת בתים, ניתן להשתמש בתריסים חשמליים צלונים. כאשר מתקינים את התריסים בחוץ, ניתן למנוע את כניסת אנרגיית החום אל פנים הבית ובכך לחסוך באנרגיה שבשימוש במזגן. כמו כן ניתן להתאים את ההצללה לצרכי הבית ולבחור בדיוק כמה אור ייכנס מבעד לתריסים. לפרטים נוספים הכנסו.

ראו גם: דלתות זכוכית | ויטרינות זכוכית | תריסי אור

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!